Важливо

ГІРСЬКОЛИЖНИЙ СПОРТ Є ЕКСТРЕМАЛЬНИМ ВИДОМ ВІДПОЧИНКУ, ТОМУ ОБРАВШИ ЙОГО ВИ САМОСТІЙНО НЕСЕТЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СЕБЕ ЧИ ЗА СВОЇХ ДІТЕЙ!

У всьому світі основними правилами безпеки на гірськолижних схилах вважають 10 правил FIS! Інша назва — Білий Кодекс, розроблений Міжнародною Федерацією Лижників (Federation Internationale de Ski). Цих 10 простих правил є основою гірськолижного етикету.

Підйом та спуск пішки

Легкою та джазовою ходою (інакше – спуск та підйом пішки) варто проходитись скраю схилу, а не по середині.

Ідентифікація

По профілю в Інстаграм вас не ідентифікують, куди важливіше мати при собі документи, що засвідчують особу.

Контроль швидкості й напрямку руху

Ви, можливо, і нащадок Шумахера, але про контроль швидкості і напряму руху на схилі не забувайте. Акцент зробіть на крутості та підготовленість схилу, погодних умовах, кількість людей на схилі.

Правильна траєкторія руху

Пішоходні переходи на схилах планують встановити у 2098 році, а поки їх не встановили – не перешкоджай руху тих, хто знаходиться нижче по схилу.

Безпечний обгін

Ти, звісно, не камаз на схилі і, швидше за все, тебе об’їдуть, але, як співає Христина Соловій: «Хто, як не ти?» подбає про безпечну дистанцію до кінця маневру?

Знаки та маркування

На схилах переглядайте не нову серію улюбленого серіалу, а знаки і маркування. Не так цікаво, але так необхідно!

Виїзд на схил, старт

І хочеться, і колеться. Ех, жодних світлофорів та одобрювальних зелених сигналів світлофора на схилах. Оцініть ситуацію самостійно, не створюйте небезпек!

Зупинка на схилах

На лижі та сноуборди аварійну сигналізацію ще не встановили. Хочеш зупинитись? Зроби це з краю траси, а не по середині.

Пропозиція допомогти

Станьте агентами 007 на схилах для тих, хто потребує допомоги. Не проїжджайте повз! А потім зателефонуйте тим, хто завжди на вістрі безпеки – +380 (67) 342 31 11.

Увага до оточуючих

Не будьте нарцисами, схил – це саме те місце, де варто подбати про інших.